Prie režisieriaus A.Juzėno filo „Ekskursantė“ gamybos prisideda ir LRT

1/1
Teksto dydis:

Nors ir spaudžiami sunkmečio, lietuviško kino kūrėjai nenuleidžia rankų. Sunkiai, bet kelią į dienos šviesą skinasi režisieriaus Audriaus Juzėno statomas naujas lietuviškas ilgo metražo filmas „Ekskursantė“. Iki filmavimų pabaigos liko vos kelios dienos, tačiau norint sėkmingai jį užbaigti dar trūksta 250 tūkst. litų.

Suprasdami šio filmo svarbą Lietuvos žiūrovui, kiek leidžia išgalės prie filmo gamybos prisideda ir šiemet „Ekskursantės“ koprodiusere tapusi LRT. Filmo kūrėjams sudarytos galimybės naudotis LRT transportu, patalpomis, rekvizito ištekliais, taip pat LRT teikia informacinę paramą.

Pasak filmo režisieriaus Audriaus Juzėno, vienuolikmetės Marijos iš tremties Sibire grįžtančios namo į Lietuvą istorija – tai pačios Lietuvos istorija, todėl ją pamatyti būtina kiekvienam tautiečiui.

„Mums, kurie gimė po tremties laikotarpio, labai sudėtinga įsivaizduoti, kaip tai buvo sudėtinga ir sunku, kokiomis sąlygomis tie žmonės turėjo išgyventi. Tai yra viena iš priežasčių – tu turi psichologiškai nukeliauti tuos tūkstančius kilometrų ir pabūti jų kailyje, kad suprastum ir galėtum tai perteikti filme“, – sako filmo režisierius A.Juzėnas.

Tikimasi, kad filmo premjerą žiūrovai išvys lapkritį. Vėliau šis filmas bus rodomas ir per LTV.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko