Kiauros kišenės kliudo Genocido aukų muziejui

1/1
Teksto dydis:

Atnaujintame Tuskulėnų dvare planuoto įrengti Genocido aukų muziejaus vilniečiams dar teks palaukti.

Nors dvaro pastatai jau sutvarkyti, šiemet čia ekspozicijų įrengti neketinama.

Paskutinę praėjusių metų dieną Tuskulėnų rimties parkas oficialiai grąžintas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui.

Jo specialistai centriniuose Tuskulėnų dvaro rūmuose dar šiemet planavo įrengti Genocido aukų muziejų.

Svarbesnis parkas

„Tačiau 2009-iesiems negavome nė vieno cento muziejui įrengti. Kad dvare būtų galima įrengti ekspoziciją, reikėtų apie 2 milijonų litų. Kultūros ministerija nusprendė, kad svarbesnis yra Tuskulėnų dvarą supantis Rimties parkas. Jam sutvarkyti ir bus skirta pinigų.

Mes durų lankytojams neuždarysime: rengsime edukacines programas, rodysime teritoriją. Bet muziejaus ekspozicijos Tuskulėnų dvare šiemet nebus“, – teigė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigas laikinai einanti Gintarė Jakubonienė.

Ateitis – miglota

Tuskulėnų dvaras ir jo prieigose esantys pastatai baigti restauruoti pernai.

Šiemet liko nutiesti lauko inžinerinius tinklus ir sutvarkyti teritoriją: apšviesti, pastatyti šiukšliadėžes ir suolus. Tam reikėtų apie 1,5-2 milijonų litų. Tačiau ir šio projekto likimas tebėra miglotas.

„Po poros mėnesių paaiškės, ar bus pinigų parko teritorijai tvarkyti“, – teigė parką tvarkančios įmonės „Lietuvos paminklai“ bendrosios techninės priežiūros vadovas Petras Bartkus.

Kaina – 25 milijonai

Dar nebaigtas dekoruoti ir parko kolumbariumas. Vilnietis menininkas Gitenis Umbrasas ant jo kupolo iš smaltos – akmens, stiklo ir dažų pigmento lydinio – dėlioja mozaiką.

Menininkas iki šiol įgyvendino du trečdalius sumanymo. Kad auksu tviskantis kūrinys, primenantis stilizuotus paukščių sparnus, būtų baigtas, reikia dar apie 600 tūkstančių litų.

Tuskulėnų rimties parkas ir dvaro ansamblis pradėti tvarkyti prieš ketverius metus.

Iš viso Tuskulėnų parko komplekso rekonstrukcija jau kainavo apie 25 milijonus litų.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko